Mieszkanie z ogródkiem – hit czy kit?

Wszystkie korzyści z mieszkania w mieście

Do tej pory chęć posiadania własnego ogrodu wiązała się z koniecznością rezygnacji z zamieszkiwania w centrum dużych miast. Środek Warszawy nie jest miejscem, w którym łatwo jest znaleźć dom z ogrodem w dobrej cenie. Nie znaczy to jednak, że musimy z tego rezygnować. By cieszyć się korzyściami wynikającymi z posiadania ogrodu najbardziej racjonalnym działaniem była przeprowadzka na przedmieścia. Jednakże dla osób, których styl życia koncentruje się w mieście, nie było to najwygodniejsze rozwiązanie. Wiązało się bowiem z koniecznością dojazdów, które potrafią zabierać sporą część jakże ważnego w ciągu dnia czasu. Dla większości osób dla własnego ogródka nie warto robić aż tak daleko idących wyrzeczeń.

 

Możliwość uniknięcia stania w korkach próbując dostać się do miasta to jedna z głównych przyczyn, dla których mieszkania z ogródkiem w Warszawie cieszą się w ostatnich latach taką popularnością. Pozwalają połączyć radość z kontaktu z naturą z wygodą i komfortem codziennego życia.

Własny kawałek zieleni

Wypoczynek wśród przyrody to luksus, na który w mieście niewiele osób może sobie pozwolić. Można oczywiście pójść do parku, jednak wtedy musimy liczyć się z tym, że będziemy mieli wokół siebie wiele ludzi. Własny ogródek jest w tym kontekście prawdziwym wybawieniem dla samotników, którzy wolą relaksować się w odosobnieniu. Dodatkowo, własny ogródek możemy urządzić według własnego uznania tak, by możliwie jak najprzyjemniej spędzało się nam w nim czas. Dużym przywilejem jest możliwość samodzielnego wyboru szaty roślinnej. Niektórzy mogą się nawet poczuć zachęceni do tego, by rozwinąć w sobie pasję do ogrodnictwa. Wyhodowane przez siebie rośliny nie tylko zwiększą walory estetyczne naszego ogródka, ale też przyniosą nam dużo satysfakcji.

Czy warto?

Musimy mieć świadomość tego, że różne udogodnienia wiążą się zazwyczaj z wyższą ceną. W przypadku mieszkań z ogródkiem jest podobnie. Jednak trzeba przyznać, że różnica ta nie jest szczególnie odczuwalna, ponieważ kupno mieszkania zawsze wiąże się z dużą inwestycją. Jednak trzeba przyznać, że porównując ceny do alternatywy, jaką jest dom z ogródkiem – mieszkanie z ogródkiem wychodzi pod tym względem o wiele bardziej korzystnie. Dlatego jeśli bardzo zależy nam na posiadaniu własnego ogródka, mieszkanie jest nieporównywalnie bardziej opłacalne z perspektywy kondycji naszego portfela. Zwłaszcza jeśli myślimy w przyszłości o sprzedaży naszej nieruchomości, jest to opcja warta przemyślenia, ponieważ wartość mieszkań z ogródkiem stale rośnie i cieszą się one stałym zainteresowaniem potencjalnych nabywców.

 

Biorąc pod uwagę korzyści, jakie daje posiadanie własnego ogródka, z pewnością warto wziąć tę opcję pod uwagę. Żyjąc w centrum miasta dobrze jest mieć możliwość obcowania z roślinnością. Nawet jeśli jest nie jest jej dużo, dobrze mieć ją na wyciągnięcie ręki. Tym co może zniechęcać do kupna mieszkania z ogródkiem, jest fakt jego usytuowania na parterze. Osoby, którym marzy się widok na miasto z okna, raczej nie będą wówczas zadowolone. Jednak ci, którym mieszkanie na parterze i wszystkie tego konsekwencje nie przeszkadzają, z pewnością będą z tego zadowolone. Własny kawałek zieleni z pewnością zachwyci także odwiedzających nas gości.

Podobne tematy

Najnowsze artykuły