Projekt domu Kasjopea Mg Projekt – recenzja

Czy warto wybrać projekt domu Kasjopea?

Projekt domu Kasjopea MG Projekt cieszy się ogromną popularnością. Pierwsza wersja to piętrowy dom z garażem jednostanowiskowym o powierzchni użytkowej 153,8 m2. Dzięki urozmaiceniu prostej bryły, tzw. kostki, wykuszami i daszkami, dom zyskał bardzo interesujący wygląd. Na parterze znajduje się wiatrołap, hol, łazienka, kuchnia otwarta na jadalnię, salon, schowek pod schodami i mała łazienka. Za garażem przewidziana jest kotłownia z pomieszczeniem gospodarczym. Na piętrze są trzy sypialnie, dwie łazienki, pralnia, garderoba i mały gabinet. Dom będzie idealny dla 4-5-osobowej rodziny.

Jest to stosunkowo klasyczny projekt domu piętrowego. Dzięki prostej bryle dom wybudowany według tego projektu będzie (przy zastosowaniu odpowiednich materiałów budowlanych) domem na ogrzanie którego nie będzie trzeba zużywać dużo energii.

 

kasjopea_images_wd1 kasjopea_images_wd2

Rzuty projektu domu

kasjopea_images_rd1kasjopea_images_rd2
Z czasem powstała wersja projektu tego domu do zabudowy bliźniaczej (Kasjopea 2), a następnie najpopularniejsza dziś Kasjopea 3. Różni się ona od pierwotnej wersji powierzchnią użytkową (172,7 m2), garażem dwustanowiskowym oraz dodatkowym pokojem na parterze. W wersji czwartej, natomiast zlikwidowano dolny gabinet. Garaż pozostał bez zmian.

Kasjopea 2

kasjopea2_images_wd1 kasjopea2_images_wd2kasjopea2_images_rd1kasjopea2_images_rd2

 

Kasjopea 3

kasjopea3kasjopea3_images_

kasjopea3_images_rd1kasjopea3_images_rd2

Realizacja tego właśnie projektu dostępna jest tutaj

Kasjopea 4

kasjopea4_images_wd1kasjopea4_images_wd2

kasjopea4_images_rd1kasjopea4_images_rd2

 

Dlaczego właśnie ten projekt?

Nie tylko ciekawa architektura sprawia, że projekt ten jest często wybierany, chociaż nie jest to bez znaczenia. Jest on typem miejskiej niewielkiej willi, której wybudowanie jest realne dla średnio zamożnego inwestora. Wykusze, daszki, duże przeszklenia mają swój urok i spore grono zwolenników, ale jest też część miłośników tego projektu, którzy rezygnują z tych charakterystycznych elementów. Stosunkowo prosta bryła domu sprawia, że koszty budowy w relacji do metrażu domu wychodzą korzystnie.

Ewolucja projektu na życzenie inwestorów

Na fora i blogi budowlane swoich projektów, zaglądają ich twórcy. Zmieniona przez inwestorów Kasjopea 3, zainspirowała MG Projekt do zaprojektowania kolejnych wersji. Piąta i szósta odsłona tego domu to przede wszystkim większa powierzchnia użytkowa. Dzięki temu salon zyskał na ustawności. Ściany są wydłużone, część wysokich okien zlikwidowana, przez co drzwi do gabinetu nie przeszkadzają i jest więcej możliwości umiejscowienia telewizora. Zniknęło także łączenie okien tarasowych, tworząc miejsce na postawienie na przykład dużej donicy lub fotela. Kuchnia także jest sporo większa i przewidziano spiżarnię w bezpośrednim sąsiedztwie. W poprzedniej wersji była pod schodami. Piętro także zyskało na funkcjonalności. Wszystkie pomieszczenia zostały powiększone. Garderoba przy sypialni głównej nawet dwukrotnie. Zniknęła natomiast loggia od frontu. Za to wydzielono miejsce na pralnię (w poprzedniej wersji była częścią łazienki). Najnowsza wersja różni się od tej tylko większym wiatrołapem i podcieniem przy wejściu.

Projekt Kasjopea dostępny jest do zakupu w naszym sklepie internetowym z projektami domów: Archido.pl 

Kasjopea 5

projekt-domu-kasjopea-5-wizualizacja-frontu-1420166063 projekt-domu-kasjopea-5-wizualizacja-tylna-1420166132-ch39zf9lprojekt-domu-kasjopea-5-rzut-parteru-1420165894-bidzx6txprojekt-domu-kasjopea-5-rzut-pietra-1420165895-zhbo0xcu

 

 

Kasjopea 6

projekt-domu-kasjopea-6-wizualizacja-frontu-1420163307projekt-domu-kasjopea-6-wizualizacja-tylna-1420163362-m7bmzvf2

projekt-domu-kasjopea-6-rzut-parteru-1420163204-43jztpecprojekt-domu-kasjopea-6-rzut-pietra-1420163205-cr6zl71_

Podobne tematy

Najnowsze artykuły