Zalety i wady kantówek drewnianych w budownictwie

Kantówki drewniane to element wykończeniowy, który jest stosowany w budownictwie od wielu lat. Są one wykorzystywane przede wszystkim do dekoracyjnego łączenia elementów, takich jak deski elewacyjne, boazerie czy listwy przypodłogowe. W tym artykule omówimy zalety i wady kantówek drewnianych, używanych zarówno przez profesjonalistów jak i amatorów.

 

Kantówki drewniane uniwersalnym produktem dla każdego

Kantówki drewniane są estetycznym elementem wykończeniowym o przekroju kwadratowym bądź prostokątnym. Niezbędne są zarówno przy produkcji łóżek, mebli jak również stanowią solidną konstrukcję dla boazerii. Na zewnątrz kantówki mogą być użyte do budowy altan oraz innych konstrukcji. Drewno jest materiałem łatwym w obróbce. Kantówki drewniane są proste jeśli chodzi o ich cięcie, frezowanie i dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu można uzyskać różne kształty i rozmiary, które idealnie pasują do danego projektu. Stolarz w Warszawie z pewnością wykorzysta tego typu materiał do produkcji najpiękniejszych elementów drewnianych dla Ciebie.

Kantówki drewniane produktem ekologicznym

Produkcja kantówek drewnianych opiera się na wycince drzew, jednak produkcja ta jest znacznie mniej szkodliwa dla środowiska niż produkcja sztucznych materiałów. Drewno jest naturalnym surowcem, który jest odnawialnym źródłem energii. Przy świadomym i sprawdzonym zarządzaniu zasobami leśnymi, drewno można pozyskiwać w sposób zrównoważony i ekologiczny. Warto więc kupować te produkty u odpowiedzialnych sprzedawców, którzy zajmują się dystrybucją między innymi takich rzeczy jak kantówki drewniane Bratex.

Wady kantówek drewnianych. Wrażliwość na wilgoć

Oprócz niewątpliwych zalet, kantówki drewniane mają również swoje wady. Drewno jest materiałem wrażliwym na wilgoć. W przypadku niewłaściwej konserwacji lub uszkodzenia kantówki drewnianej, woda może przenikać do drewna, co prowadzić do deformacji i zniszczenia materiału. Kantówki drewniane są niestety także produktem droższym niż rozwiązania sztuczne.  Ostatnią wadą kantówek drewnianych jest ryzyko pojawienia się szkodników i grzybów. Drewno jako materiał organiczny może być narażone na atak chociażby korników, co prowadzi do jego zniszczenia. Aby zapobiec temu, należy odpowiednio zabezpieczyć powierzchnię przed wilgocią i chronić ją przed szkodnikami za pomocą specjalnych preparatów.

Warto jednak pamiętać, że kantówki drewniane są estetycznym i trwałym elementem wykończeniowym, który dodaje elegancji i stylu każdemu wnętrzu, który wybiera nie tylko każdy stolarz w Warszawie. Jeśli chcesz mieć piękne wnętrze – postaw na takie rozwiązania.

 

Podobne tematy

Najnowsze artykuły