Meble drewniane – co decyduje o ich popularności?

Witryny drewniane, szafy, komody z drewna, szczególnie sosnowego, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród bardzo wielu osób. Mimo zmieniających się mód na aranżację wnętrz, pojawianiu się coraz to nowych pomysłów, okazuje się, że prostota, z jaką kojarzą nam się meble z drewna litego, dalej jest w cenie.

Meble z litego drewna – jakie mają zalety?

Witrynę drewnianą wiele osób chętnie wstawia nie tylko do gabinetu, ale i salonu. Niesłabnącą popularnością cieszą się drewniane stoły, komody, szafy. Skąd tak duża popularność tego typu rozwiązań? Przede wszystkim to meble piękne, bardzo naturalne i tą swoją naturalnością „zarażające” wnętrze. Bardzo wiele osób ceni meble drewniane za klimat, który tworzą we wnętrzu. Tutaj nie ma przesady, nie ma barokowego nadmiaru, nie ma też przytłaczającej ilości ozdobników. Jest natomiast prostota i styl, który w doskonały sposób podkreśla piękno wnętrza. Co ważne, witryna drewniana, a także wiele innych mebli tego typu ociepla wnętrze, daje poczucie bezpieczeństwa, dobrej aury, naturalności.

Nie oznacza to jednak, że meble drewniane sprawdzą się tylko w tradycyjnie urządzonym salonie. Wręcz przeciwnie. Drewno to materiał, który sprawdza się w bardzo różnych stylach wyposażenia. Potrafi pięknie dopełnić salon urządzony w stylu skandynawskim, witryna sprawdzi się w prowansalskiej kuchni, w gabinecie drewnianym meblom z powodzeniem mogą towarzyszyć skórzane sofy czy fotele. Możliwości jest bardzo wiele. Drewniane meble, które mają proste wykończenie, świetnie sprawdzą się w wnętrzach loftowych czy shabby chic.

Witryny drewniane do gabinetu i salonu

Meble drewniane, które uzupełnia szkło pozwalają na piękne wyeksponowanie poszczególnych przedmiotów. W witrynie mogą stanąć pamiątki rodzinne, książki, cenne bibeloty czy domowy fajans. Nie bez powodu witryny bardzo chętnie wykorzystuje się w salonach. Świetnie sprawdzą się one także jako element wyposażenia gabinetu, Prostota tego typu mebli sprawia, że idealnie pasują one do przestrzeni, w których potrzeba o skupienie, koncentrację i dobrą energię. Takie klasyczne zestawy mebli drewnianych to idealna propozycja zarówno do domu, jak i do biura. Proste zdobienia, brak ostentacji i przesady sprawiają, że sosnowe czy dębowe meble mają nadal wielu swoich admiratorów, którzy nie są gotowi zastąpić ich plastikowymi, metalowymi, aluminiowymi meblami czy też alternatywnymi szafami ze sklejki i materiałów drewnopodobnych. Meble drewniane świetnie łączą się także z innymi naturalnymi elementami wyposażenia – dobrze obok wyglądają rośliny z wiklinowych donicach, lniane zasłony.

Funkcjonalny mebel na lata

Wnętrze ma ogromny wpływ na to, jak się w nim czujemy. Warto więc do urządzania i aranżacji salonu czy gabinetu podejść z uważnością i zaangażowaniem. Oprócz kwestii samej estetyki warto jednak oczywiście zwrócić uwagę na jakość mebli i ich trwałość. Tutaj po raz kolejny meble drewniane okazują się doskonałym wyborem. Przede wszystkim oferują one wygodne przechowywanie. W przypadku mebli wyposażonych w przeszklenia możliwe okazuje się połączenie funkcjonalności i bezpieczeństwa przechowywanych przedmiotów. Meble te są bardzo solidne. Tutaj przede wszystkim meble sosnowe wydają nie najlepszych wyborem. W ich szufladach, komodach, półkach przechowywać można kubki, obrusy, ubrania, książki i wiele innych rzeczy. Warto upewnić się także jaką jakość mają zawiasy i inne elementy wykończenia. Dobry producent do gwarancja solidności i bezbłędnego wykonania. Takie meble mogą stać w jadalni, salonie, gabinecie wiele lat.

Poprzedni artykułBudujemy oczko wodne
Następny artykułJaki filtr do basenu wybrać?

Podobne tematy

Najnowsze artykuły